Nástrojárna

Už na začátku zrodu naší společnosti jsme věděli, že jedním z našich hlavních cílů na cestě k úspěchu bude vybudování vlastní nástrojárny. Naše hlavní činnost, výroba plastových dílů, je totiž úzce spjata s výrobou vstřikovacích nástrojů. Výroba nástrojů a přípravků ve vlastní režii přináší nejen výraznou finanční úsporu, ale i větší flexibilitu vůči požadavkům zákazníka a nezávislost na kapacitách externích nástrojáren. Kromě toho podporuje bezproblémový chod lisovny.

Nástrojárna Atek

Vývoj a konstrukce nástroje

Podpora vývoje, analýza vyrobitelnosti plastových dílů, konstrukce vstřikovacích forem a přípravků

Náplní naší práce je kontrola vyrobitelnosti plastových dílů, návrh optimálního řešení vyrobitelnosti a následně konstrukce vstřikovací formy nebo různých měřících a kontrolních přípravků.

Při návrhu těchto nástrojů se soustředíme hlavně na bezproblémovou funkci v sériové výrobě a současně vysokou životnost s jednoduchou údržbou s přihlédnutím na efektivní výrobu s dodržením stanovených termínu a ceny.

Máme zkušenosti s konstrukcí různých druhů vstřikovacích forem na plastové díly určené jak pro technické tak i dekorativní využití.

Pro tyto činnosti používáme CAD software Catia V5, Solidworks 2017, ZW3D. Jsme schopní přijímat i data z CAD software NX. Při složitějších aplikacích simulujeme a analyzujeme tečení pro předběžné odhalení rizik a přesnější určení koncepce formy.

Strojní vybavení

Vlastníme nejmodernější technologie, které jsou v současné době na trhu dostupné.

Výrobní program

Široké výrobní portfolio

Kromě hlavní činnosti, kterou je výroba sériových vstřikovacích nástrojů, jsme schopni vyrábět nejen prototypní nástroje, měřicí a montážní přípravky, ale také realizovat zakázkovou a malosériovou výrobu.

Kontrola kvality

Pro kontrolu rozměrů a vyhodnocování výrobních procesů jsme vybaveni nejmodernější měřicí technikou jako je 3D měřící zařízení ZEISS ACCURA II 10, digitální lineární výškoměr, digitální posuvné měřidla, digitální třmenové mikrometry, digitální hloubkoměr, digitální úchylkoměry, digitální úchylkoměry s rameny pro vnitřní měření, dutinoměry, závitové kalibry, dutinové kalibry, sady koncových měrek, válečkové měrky, strojní měřící sondy a další.

Mám zájem o službu