3D tisk a vákuové lití

Pro potřebu výroby a vývoje nových dílů je potřeba co nejpřesnější technologie. Proto jsme zvolili metodu 3D tisku, díky které jsme schopní vyrobit díl pomocí nanášení vrstev s minimální tloušťkou 0,25 mm. Pro výrobu silikonových forem používáme metodu vakuového lití, kterým dokážeme vyrobit prototypní díly z materiálů na bázi polyuretanů věrně simulující všechny průmyslové plasty a elastické pryže.

3D tisk a vákuové lití

3D tisk a vákuové lití

Pro 3D tisk dílů je používána originální technologie FDM. Díl je na základě 3D modelu tištěn z materiálu ABSplus nanášením tenkých přesných vláken o tloušťce 0,25 mm nebo 0,33 mm v jednotlivých vrstvách.

Disponujeme rovněž technologií vakuového lití pro výrobu silikonových forem a následné odlévání dílů pomocí této technologie. Takto dokážeme vyrobit prototypní díly z materiálů na bázi polyuretanů, které věrně simulují všechny průmyslové plasty a elastické pryže.

Životnost silikonové formy se odhaduje na 20-30 cyklů, dle charakteru a složitosti výrobku.

Všechny tyto technologie využíváme jako podporu při našich vývojových projektech a rovněž je nabízíme jako službu externím zákazníkům.